Варто члену місцевого уряду засісти за телефон, йому відразу прийде повідомлення з соцмережі.

Спеціальний аккаунт підкаже: пора сфокусуватися на своїх прямих обов'язках.

Механіка проекту The Flemish Scrollers зрозуміла. Всі засідання уряду Фламандського регіону Бельгії транслюються на YouTube.

У режимі реального часу спеціальний штучний інтелект перехоплює відео і аналізує, що знаходиться на картинці. За допомогою технології машинного навчання алгоритм зміг точно визначати, хто знаходиться в кадрі і чи є у нього в руці телефон. Ось як засідання бачить програма:

Уряд Фламандського регіону Бельгії
Уряд Фламандського регіону Бельгії

Після того як алгоритм помічає політика, що копається в телефоні, він тут же генерує пост в Twitter FlemishScroller або Instagram theflemishscrollers з відміткою чиновника.

За задумом, після цього сидить в соцмережах відразу помітить повідомлення і повернеться до роботи. Публікації виглядають однаково: текст + відеозапис .

Шановний SamvanRooy1, що відволікся, будь ласка, зосередьтеся! FlemishScroller

Уряд Фламандського регіону Бельгії
Уряд Фламандського регіону Бельгії

Шановні @bartsomers та @JanJambon, будь ласка, зосередьтеся! FlemishScroller

Важливо знати, що автор the Flemish Scrollers – художник Дріс Депуртер. Основні проблеми, які він піднімає у своїй творчості — конфіденційність, стеження, соціальні мережі та штучний інтелект. Так що проект швидше повинен звернути увагу глядачів на ці теми, а не реально карати політиків за сидіння в соцмережах. Мабуть, бельгійцю це вдалося.

Як тільки про проект стало відомо широкому загалу, то одні підтримали ініціативу, інші назвали "балаганом-антиутопією". Багато хто задався питанням, чи законно це взагалі.