Команда Мічиганського університету розробила методику роботи з абсорбуючими полімерами з підгузників: їх можна переробити на клей.

Щорічно 3,5 млн метричних тонн використаних підгузників опиняється на звалищах. Суперабсорбуючий матеріал всередині цих підгузників складається з матриці полімерів, які розширюються при попаданні на них вологи. Полімери – це довгий ланцюжок повторюваних ланок, і в даному випадку абсорбуючий матеріал з полімерної поліакрилової кислоти.

Для переробки підгузників можна використовувати найпоширеніший спосіб – механічний: пластик подрібнюють на шматочки, плавлять і повторно використовують, але це знижує якість нового продукту.

підгузники
підгузники

Автори нової роботи пропонують застосувати для підгузників хімічну переробку-це коли ви використовуйте хімічні сполуки для перетворення одного матеріалу в інший, але не погіршуючи при цьому функціонал.

Дослідники працювали над трьохетапним способом, який перетворить суперабсорбуючі полімери в багаторазовий матеріал, в даному випадку клей. Цей метод повинен бути енергоефективним і придатним для використання в промислових масштабах.

Щоб переробити полімери, дослідникам потрібно було знайти спосіб розділити мережевий полімер на водорозчинні ланцюжки. В ході роботи з'ясувалося, що при нагріванні цих полімерів з кислотою їх поперечні зв'язки порушуються.

В результаті автори порівняли свій новий спосіб переробки зі звичайним видом виробництва клею: з'ясувалося, що споживання енергії при використанні перероблених підгузників для виробництва клею знижується на 25%.