Зміїна отрута дуже небезпечна, але її неймовірні властивості давно стали предметом досліджень. Зокрема, привабливо їх потенційне використання в медицині.

Остання розробка може змінити правила гри, коли справа доходить до зупинки кровотечі в екстрених ситуаціях.

Речовина, отримана з отрути копитних змій (bothrops atrox), схоже на супер герметик для тканин. Як повідомляється в Science Advances, фермент, на якому він заснований, називається рептилаза (або батроксобін). Він має в 10 разів більшу адгезійну міцність, ніж клінічний фібриновий клей, який в даний час є сучасним герметиком, використовуваним в медичних установах.

пітон, змія
пітон, змія

Новий гемостатичний біоадгезивний гель може зупинити кровотечу вдвічі швидше, ніж фібрин. Сорок п'ять секунд проти 90 секунд. Можливо, різниця між життям і смертю.

"Під час травм, поранень і екстреної кровотечі цей "суперклей" можна нанести, просто стиснувши трубку і посвітивши на неї видимим світлом, наприклад лазерною указкою, протягом декількох секунд. Навіть ліхтарик для смартфона впорається з цим завданням", – йдеться в заяві провідного автора, професора Кібрета Мекуанінт із Західного університету.

Супер герметик ще не готовий до використання, але в лабораторних умовах він показав великі перспективи. Він був протестований на моделях для глибоких порізів шкіри, розриву аорти і важкої травми печінки. У людей все це може викликати сильну кровотечу.

"Наступний етап дослідження, який зараз знаходиться в стадії реалізації – це використання в клініці відкриття тканинного "суперклею", – пояснив Мекуанінт.