Нове дослідження стверджує, що секс з сучасними людьми призвів до вимирання неандертальців після виявлення рідкісного захворювання крові, присутнього у їхніх немовлят.

Вчені виявили, що цей стан називається «гемолітичною хворобою плода та новонародженого» (HDFN), яка викликає анемію зі смертельними наслідками. На сьогоднішній день це захворювання зустрічається рідко і тільки у трьох з 100 000 вагітностей, повідомляє Daily Mail.

Вчені заявили, що наявність HDFN у новонароджених неандертальців ускладнило б відтворення і обмежило їх потомство.

неандертальці
неандертальці

Стефан Маз'єр, один з авторів статті з Університету Екс-Марсель, сказав Daily Mail, що цей стан «був досить поширеним серед неандертальців».

Хоча дослідження допомогло вченим зрозуміти походження нашого власного виду, вони також виявили пастку неандертальців після довгих роздумів про те, як вони вимерли.

За даними Смітсонівського інституту, інші потенційні гіпотези їх зникнення – це конкурентоспроможність з сучасними людьми або зміна клімату. Це дослідження тепер пропонує іншу можливість.

"(Це) зміцнює уявлення про високий інбридинг, слабку демографію і загрозливий репродуктивний успіх пізніх неандертальців, даючи нашому виду прекрасну можливість поширитися по всьому світу", – підсумували вчені в своєму дослідженні.