Суд Німеччини оштрафував на 250 тисяч євро 84-річного пенсіонера з Хайкендорфа: він незаконно зберігав у підвалі своєї вілли танк «Пантера», зенітне знаряддя та іншу зброю часів Другої світової війни.

Також чоловіка засудили до 14 місяців позбавлення волі умовно, повідомляє «Бі-бі-сі».

Слідство проти чоловіка велося ще з 2015 року, коли до нього прийшли з обшуком у справі про викрадені нацистами твори мистецтва. Вкрадених картин оперативники не знайшли, зате натрапили на цілий музей військової техніки: крім танка без гусениці, слідчі знайшли торпеду, міномет і стрілецьку зброю з тисячею патронів.

Того ж року зброю і техніку вивезли. Щоб вилучити один тільки танк, двадцяти військовим знадобилося дев'ять годин.

Пенсіонера визнали винним у порушенні закону про контроль над озброєннями. Адвокат заперечував, що його підзахисний мирний колекціонер, а більшість експонатів з підвального «музею» вже не функціонують. Сусіди чоловіка бачили його танк тільки один раз: одного разу взимку господар використовував його як снігоприбирач.

Пом'якшуючими факторами при винесенні вироку стали вік пенсіонера, відсутність судимості і добровільне визнання. Призначений штраф піде на благодійність.

Зберегти свою колекцію німець не зможе: його зобов'язали продати або передати танк і гармату (їх вже готові купити музей з Сіетла і колекціонер з Німеччини). Від інших предметів чоловік відмовився сам.