Пухарама Деві з Індії проспав третину свого життя. А коли він не спить, йому доводиться читати газети пачками, щоб дізнатися, що сталося в світі, поки він перебував у царстві морфея, пише Daily Star.

Пухарама – власник продуктового магазину. Але цілком контролювати бізнес і стояти за прилавком йому не під силу – доводиться наймати продавців. Проблеми у бізнесмена почалися 23 роки тому, тоді у нього виявили рідкісну патологічну різновид гіперсомнії, розлади сну.

"Спочатку він спав по п'ять-сім днів за один раз. Ми занепокоїлися і звернулися за медичною допомогою, але лікарі ніяк не змогли йому допомогти", – пояснила сім'я Пухарами Деві.

З тих пір стан Пухарами сильно погіршився. Тепер він може спати по 20-25 днів на місяць, але все одно не відчуває себе відпочив, і близькі допомагають йому митися і приймати їжу. Розбудити чоловіка практично неможливо, і через хворобу односельці порівнюють Деві з героєм давньоіндійського епосу "Рамаяна", Кумбхакарной.

Згідно з писанням велетня прокляли, і з тих пір він кілька сотень років спав по шість місяців з перервою на один день — щоб вгамувати свій голод.

чоловік проспав пандемію
чоловік проспав пандемію

Дружина Пухарами Лічмі і його мати Канварі сподіваються, що чоловіка зможуть вилікувати – і він заживе своїм колишнім життям. Однак, за словами лікарів, єдиний шанс індійця на лікування — це диво, адже через два десятиліття ніякого рішення медицина запропонувати не може.

Доктор медицини Бірма Рам Джангід зазначив, що гіперсомнія зустрічається вкрай рідко і за фактом є психологічним розладом.

"Якщо у людини в минулому була травма голови або пухлина, може виникнути цей стан. Але зазвичай в медичній літературі воно розглядається як психічне порушення. А вилікувати цей стан можна, тільки якщо поставити діагноз на ранній стадії", – вважає Бірма Рам Джангід.