Вчені були свідками того, як багатоніжка довжиною в фут на австралійському острові нападала на пташенят морських птахів і вводила смертельну дозу отрути перед тим, як їх з'їсти.

Гігантські м'ясоїдні багатоніжки довжиною в фут пожирають популяцію морських птахів на австралійському острові.

Вчені записали перші відомі приклади поведінки на острові Філіпа, коли великі моторошні повзучі багатоніжки використовують сильну отруту, щоб убити свою здобич.

Подробиці результатів були опубліковані в The American Naturalist, в якому вчені описують багатоніжок як головних хижаків на острові.

Згідно з дослідженням, багатоніжки з острова Філіпа харчувалися різноманітною їжею, включаючи геконів, сцинків, рибні відходи і, перш за все, пташенят чорнокрилих буревісників.

У своїх висновках вчені писали: "Раціон багатоніжок острова Філіпа представлений хребетними тваринами (48%) і безхребетними (52%), причому 30,5% складають лускаті, в тому числі сцинки з острова Лорд-Хау і гекон з острова Гюнтера. 7,9% становлять пташенята чорнокрилих буревісників; і 9,6% – морські риби, здобуті з відригнутої їжі морських птахів".

При нападі на пташенят чорнокрилих буревісників сороконіжка спочатку атакує задню шию і розриває плоть, а потім атакує голову і м'які тканини нижньої частини черепа.

Один з учених, які брали участь у дослідженні, написав в The Conversation: "Врешті-решт ми почали помічати закономірності отримання травм серед загиблих курчат. Ми навіть були свідками того, як одна сороконіжка напала на курчати і з'їла його".

Ця сороконіжка може вирости майже до або 30,5 см в довжину і озброєна двома схожими на клешні придатками, званими "форципулами", які вивільняють отруту, щоб знерухомити свою здобич.

Вчені виявили, що багатоніжки щорічно вбивають на острові від 2109 до 3724 пташенят, а розмножуються пар налічується близько 19000.