Інфіковані COVID-19 люди, у яких хвороба проходить безсимптомно, можуть почати розповсюдження зарази раніше, ніж вважалося раніше. Про це пише ТСН.

Якщо раніше вважалося, що хворі коронавірусом стають заразними за день-два до початку активної фази хвороби, то тепер ці терміни доведеться переглядати.

Вчені з Федеральної вищої технічної школи Цюриха (ETH) у Швейцарії на початку серпня опублікували в медичному журналі SwissMedicalWeekly власне дослідження, з якого видно, що попередні дані про один-два дні застаріли, і тепер терміни заразності наступають набагато раніше.

"Якщо потрібно встановити 90 відсотків заражень, які відбулися до появи симптомів, тоді необхідно відстежити контакти, які були у людини за чотири дні до цього. Проведений нами аналіз показав, що інфіковані можуть передавати вірус за п'ять-шість днів до початку хвороби", - пояснив думку один з авторів дослідження Петер Ашкрофт в коментарі виданню NeueZrcherZeitung.

За його словами, вчених наштовхнула на цю ідею те, що тільки в 61% випадків зростання зараження починався за день-два, інші випадки демонстрували куди більш ранню динаміку.

Нагадаємо, що "Українці" писали про створення препарату, що лікує коронавірус.