Росіяни, що мають нерухомість в Іспанії, все частіше скаржаться на захоплення їх власності бездомними, пишуть російські ЗМІ.

Закриття кордонів через карантин призвело до того, що іноземці не можуть потрапити в своє житло в Іспанії. У зв'язку з цим почастішали випадки сквотингу, найчастіше це явище зустрічається в Країні Басків. Господарі змушені об'єднуватися в групи, щоб виганяти чужинців зі своїх будинків.

"Заселяються в чужі будинки і квартири, нерідко цілими сім'ями. Загарбники житла - це, як правило, вихідці з африканських країн, з СНД, зі східної Європи, з США - від бразильців і марокканців до литовців і циган", - повідомила виданню Наталія, яка проживає в Іспанії.

За її словами, займатися сквотинг змушені не тільки жебраки, а й представники середнього класу, які не зуміли погасити іпотеку. Через особливості іспанських законів загарбників нерухомості можна виселити тільки через суд, який іноді виправдовує їх дії тим, що кожна людина має право на житло. Поліцейські також не можуть вторгатися в зайняте житло, поки сквоттери їм не відкриють. Юристи та активісти наполегливо вимагають переглянути законодавство через цих прогалин.