На борту зонда DAVINCI буде знаходитися кілька інструментів, серед них – новий спектрометр, повідомляється на порталі НАСА.

VMS, або Venus Mass Spectrometer - один з п'яти інструментів на борту зонда DAVINCI. Його відправлять на Венеру в рамках нової однойменної американської місії – першої, яка увійде в атмосферу Венери за більш ніж 40 років. Мета – дослідити Венеру, щоб зрозуміти, чи придатна вона для життя як планета. Планується, що зонд запустять в 2029 році.

Зонд буде вимірювати хімічний склад атмосфери Венери, її температуру, тиск і швидкість вітру, попутно роблячи інфрачервоні зображення перед посадкою на поверхню планети. Це займе близько години. Завдання VMS-поглинати газ під час спуску зонда, аналізувати його і надавати інформацію про хімічний склад атмосфери Венери і можливі зв'язки з мінералогічними властивостями поверхні.

компоненти інструменту мас-спектрометра Венери
компоненти інструменту мас-спектрометра Венери
На цьому малюнку показані компоненти інструменту мас-спектрометра Венери (VMS).

Особливість VMS в невеликому розмірі. Як відзначають в НАСА, на Венеру відправляють «складну хімічну лабораторію, стислу до розміру портфеля».

Аналіз газів в атмосфері Венери і порівняння їх з показниками інших планет Сонячної системи допоможе відповісти на безліч питань. Наприклад, як сформувалася Венера і як вона еволюціонувала-чи сформувалася Венера так само, як Земля? Чи були на ній колись океани? Якщо так, то коли вони випарувалися? Чому планета стала такою гарячою і коли? Як клімат на планеті став таким жорстоким? Нагадаємо, атмосфера Венери набагато щільніше і гаряче атмосфери Землі: її температура на середньому рівні поверхні становить близько 740 К (467 °C), а тиск — близько 93 бар. Хмари дуже щільні і складаються з сірчистого газу і крапель сірчаної кислоти.

Поряд з VMS на зонді DAVINCI будуть розміщені настроюваний лазерний спектрометр (VTLS), модуль дослідження структури атмосфери Венери (VASI) і візуалізатор спуску (VenDI). Всі ці інструменти будуть знаходитися всередині сфери, що спускатиметься, з контрольованим кліматом, яка захистить їх від екстремальних температур і атмосферного тиску.