У Пенсійному фонді дефіцит коштів, що не дозволить в повному обсязі забезпечити гідними виплатами всіх пенсіонерів. У зв'язку з цим ПФУ планує зменшити число громадян, які мають право на достроковий вихід на пенсію.

Про це повідомляє Today.ua, передають «Українці».

Нововведення може вступити в силу на початку 2021 року, після запуску нової пенсійної реформи.

Що зміниться:

- кількість одержувачів пільгових пенсій, які виходять на пенсію достроково;

- в ПФУ припинять призначати пенсії за вислугу років - виплати залишаться у обмеженого кола осіб (дані витрати покриваються виключно за рахунок державного бюджету, а так як грошей не вистачає, а в Україні планують ввести накопичувальну пенсію, то це дозволить покрити дефіцит коштів в ПФУ) ;

- буде продовжувати рости пенсійний вік для жінок і пенсійний стаж, необхідний для виходу на заслужений відпочинок. З 2021 для виходу на пенсію українцям потрібно мати мінімум 28 трудових років. Крім цього дана цифра з кожним роком буде збільшуватися, поки мінімальний пенсійний стаж в 2028-му не буде складати до 35 років.

Раніше «Українці» повідомляли, в Україні з 1 липня після прийняття закону про «сплите» систему накопичувального пенсійного забезпечення буде контролювати Нацкомісія з цінних паперів.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що індексація пенсій, проведена в квітні поточного року, буде проводитися щорічно.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що індексація пенсій, проведена в цьому році в квітні, буде проводитися щорічно.

Про це він сказав під час години запитань до уряду в парламенті.

«У той момент, коли було призначено наш уряд, ми почали відповідально займатися цим питанням, і змінами до бюджету в квітні були передбачені кошти Пенсійного фонду на індексацію пенсій. Більш того, хочу сказати, що ми припускаємо індексацію і в наступному році, тобто це нормальна практика, коли ми проводимо індексацію щорічно », - підкреслив Марченко.