Відомий політолог, журналіст і аналітик Юрій Романенко розкрив схему, яку назвав "НБУ вирішив підтримати мародерів".

Про це Юрій Романенко написав у своєму телеграм-каналі.

ломбарди, кредитні спілки, фінансові організації
ломбарди, кредитні спілки, фінансові організації

"Замість того, щоб взагалі припинити ганебну практику вгону найбільш жебраків верств населення в боргову кабалу, НБУ навпаки готовий допомогти цим виродкам затягувати ідіотів під борговий прес. Всі ці" Швидко гроші"," є гроші " та інші компанії, які роздають направо і наліво кредити по 1000 гривень без взяття довідок про доходи, фінансової спроможності та інших паперах. Біжать туди люди з фінансовими проблемами, які при цьому поручителями можуть записувати кого завгодно. Вписали ваш телефон і ось вже вам телефонують Колектори, тому що хтось не віддав кредит в 1000 гривень, починають торбити вас. Десятки дзвінків на добу. НБУ це взагалі не хвилює. Як і не хвилює, що якщо ідіот прострочив кредит, то за три-чотири місяці сума боргів легко з тисячі перетворюється в 12-15. А я знаю, як 3 тис гривень перетворилися на 30 за 2,5 місяці. Нічого цього НБУ не помічає. Тому пропонує прибрати нагадування про те, які величезні гроші можна заплатити потрапивши до цих хижаків", - пише Юрій Романенко.

Також експерт навів у приклад новину про те, що Нацбанк піде на поступки фінансовим компаніям. У не повідомляється про те, що Національний банк може піти на поступки фінансовим компаніям, які займаються мікрокредитуванням, щоб вони не лякали клієнтів реальною кредитною ставкою в 20 000% на рік.

ломбарди, кредитні спілки, фінансові організації
ломбарди, кредитні спілки, фінансові організації

НБУ розглядає можливість дозволити мікрофінансовим організаціям рекламувати кредити з "місячною" ставкою, тоді як для банків залишиться класична реклама кредитів під «річну» ставку.

Про це повідомила начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук під час круглого столу «захист прав споживачів: як працюють нові вимоги до розкриття інформації кредиторами», організованого онлайн «фінансовим клубом».

"Ці маленькі кредити даються на маленький термін-один, два, три тижні. А формула методологічно вибиває по них 20 000% річних тільки тому, що кредит на п'ять днів. Ми, напевно, дамо їм розрахунок і річної ставки, і, можливо, обговоримо, як це коректно прописати, щоб була ставка «в місяць». Але щоб всі показували "в місяць» за повним розрахунком і в рекламі, на сайтах, скрізь", – заявила вона.

Кирило Шевченко
Кирило Шевченко

Реальна кредитна ставка 20 000% буде вказана тільки в договорі.

"Формула буде єдиною і для банків, і для фінансових компаній, так як вона прописана в законі. І в договорі потрібно буде вказувати 20 000% річних, навіть якщо кредит на п'ять днів. Єдине, що для цілей відображення на сайті і в рекламі для маленьких кредитів на суму менше мінімальної заробітної плати, напевно, буде ставка "в місяць", але точно не" в день", не" в тиждень", – попередила вона.