В уряді обговорюють питання створення продовольчої безпеки з використанням нових інструментів

В Україні хочуть переглянути принципи формування продуктової безпеки і використовувати балансувальні обсяги продуктів, як в Європі. Про це розповів міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, повідомляє «112 Україна».

«Ми хочемо зробити, як це є у ЄС, куди буде включена також і гречка. Тому що гречці приділяється дуже багато уваги. Половина виробляється в Україні, половину ми імпортуємо. Планується забезпечення продовольчої безпеки через нові інструменти, в рамках не держрезерву, тому що це дійсно застарілий радянський інструмент. Приблизно такі інструменти ми і зараз обговорюємо і думаємо», – сказав він.

гречка
гречка

Міністр зазначив, що держрезервів у такому форматі не існує вже в країнах Євросоюзу і їх перевели на інший формат.

«Коли держава через форвардні закупівлі або через інші інструменти створює для себе запас на комерційних підприємствах. Тобто все прозоро, все оновлюється. Держава каже: «Я хочу бути впевненим, що у мене там двомісячний, тримісячний запас продукції», й укладає форвардні договори. Тим самим підтримується і баланс ринку, баланс цінової стабільності. Тому ми будемо переглядати формат продовольчої безпеки», – заявив Ігор Петрашко.

Глава відомства уточнив, в уряді обговорюють питання створення продовольчої безпеки з використанням нових інструментів, не з елементами держрезерву.

гречка
гречка

Як повідомлялося раніше, Кабмін має намір закуповувати гречку в резерв. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

«Так, цього року гречкою засіяли на 10 тис. га більше - 74 тис. га. Проте необхідно, щоб почали закуповувати в резерв. Поки ми працюємо над корпоративним управлінням. Поки є запитання до ДПЗКУ (Державній продовольчо-зерновій корпорації України. – Ред.), Аграрного фонду», - сказав він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

При цьому Петрашко зазначив, що міністерство опрацьовує способи, як це зробити прозоро.

«Опрацьовуємо, як це зробити прозоро, щоб уникнути зловживань, як це було в минулі періоди», - сказав глава Мінекономіки.

Як повідомлялося, у квітні 2020 року порівняно з березнем цього року середні споживчі ціни на крупи гречані зросли на 17,99 %. Серед 53 найменувань товарів та послуг, споживчі ціни яких відстежуються Держстатом помісячно, цей показник поступається лише цибулі ріпчастій (+65,26 %).