Про це вона розповіла в ефірі телеканалу «Україна 24».

- У наступному році ми перед собою ставимо амбітні завдання, щоб Пенсійний фонд, державний бюджет нам дозволили створити програми підвищення пенсій. Така програма у 2021 році буде черговою, — заявила Марина Лазебна.

За її словами, якщо буде підвищена мінімальна зарплата, то у січні мінімальна пенсійна виплата для людей, яким 60-65 років становитиме 2 400 грн.

- Якщо мінімальна зарплата буде підвищена з липня, то ці параметри будуть 2 600 грн , - розповіла Лазебна.

Міністр наголосила, що у березні 2021 року має пройти планова індексація пенсій. Також у Мінсоцполітики планують наступного року «максимально швидко підвищити прожитковий мінімум».

Раніше Українці повідомляли, що у Мінсоцполітики розробляють механізм, який дозволить нараховувати українцям виплати від держави, не відвідуючи Пенсійного фонду.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

«На сьогоднішній день документи можна подати через електронний кабінет і потім підійти завірити документи - це займає 10-15 хвилин. Онлайн можна зареєструватися », - зазначив він.

Шамбір наголосив, що якщо в 60 років людина виходить на пенсію, то він вміє працювати за комп'ютером, але ось для людей 70-80 років це може бути важко. Однак в кожному регіоні України і в ОТГ є сервісні служби Пенсійного фонду, які допоможуть вирішити всі виникаючі питання.

Радник міністра соціальної політики акцентував, що відомство працює над тим, щоб можна було призначати пенсію без відвідування Пенсійного фонду.

«Але на сьогоднішній день стаж, який ми враховуємо, у нас є автоматизований тільки з 2000 року. Зараз подали законопроект до Верховної Ради, щоб ввести весь стаж до цього. Тобто перехідний певний період для того, щоб перейти повністю на автоматичне призначення пенсій », - сказав Шамбір, додавши, що на це знадобиться деякий час.