Доходи і рівень життя більшості українців продовжують падати, і в цьому винен не тільки викликаний коронавірусів криза. Аналітики оцінили ситуацію, що склалася і розповіли, коли можуть початися зміни на краще.

Глобальна економічна криза, викликана пандемією коронавірусної інфекції, вдарив по Україні ще навесні поточного року. Багато українців втратили роботу і практично всі були змушені так чи інакше "залізти в заначку", почавши витрачати власні заощадження.

Експерти впевнені, що подібна тенденція почалася ще до того, як світ зіткнувся з кризою через COVID-19. Якщо за останні три роки доходи населення продовжували зростати, то в кінці 2019 року намітилася зворотна тенденція. Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу, впевнений, що причиною падіння доходів населення є зниження промислового виробництва і падіння реального ВВП України. Ці причини виникли до появи коронавируса, який лише прискорив зубожіння населення.

"В даний час українцям складно зробити якісь накопичення. Йдеться вже навіть не про це. Той факт, що люди більше не збирають, а витрачають накопичене, обумовлений тривалим падінням української економіки. Справа в тому, що коли падає ВВП - це означає фізичне зменшення грошей в гаманці у населення.

Якщо за перше півріччя цього року на 5,2% впав ВВП - це двадцять мільярдів гривень. Якщо розділити на 40 млн населення, вийде, що кожен фактично став біднішим на 500 гривень. А рівень споживання не змінився. Тому люди починають витрачати заощадження, у кого вони є, природно. Але у багатьох заощаджень немає, і виходить як у прислів'ї - поки товстий схудне, худий помре. Коронавірус і карантин прискорили зубожіння населення, стали каталізатором цього фактора. Кабмін обіцяє, що в другому півріччі буде зростання, але поки незрозуміло, за рахунок чого ", - пояснив Олег Пендзин.