Існує ймовірність того, що вартість електроенергії в Україні буде підвищена вже з першого квітня 2021 року.

Про це повідомляє портал Хвиля.

В даний час Уряд України опрацьовує відразу кілька варіантів щодо зміни тарифів на оплату електроенергії. Підвищення вартості кіловата для споживачів може збільшитися вже найближчим часом.

електроенергія, тарифи, комуналка, рахунки
електроенергія, тарифи, комуналка, рахунки

Зараз реальна вартість кіловата на годину електроенергії з урахуванням витрат на генерацію і транспортування не перевищує трьох гривень. Споживачі після скасування пільгового тарифу платять за електроенергію по 1,68 гривні за кіловат на годину. У Кабміні можуть виправити цю ситуацію.

Кілька тижнів тому чиновники вивчали можливість збільшити тариф для громадян, які споживають більше трьохсот кіловат на годину електроенергії щомісяця. У такому випадку кожен наступний кіловат мав би коштувати більше трьох гривень. Але в даний час цієї цього рішення відмовилися, оскільки після додаткових розрахунків було з'ясовано, що подібна затія негативно позначиться на великих сім'ях і викличе напругу в суспільстві.

лампочки, електроенергія
лампочки, електроенергія

Інша ідеєю чиновників є залишити нинішні тарифи на перші 500-1000 кіловат на годину. Поки не відомо, який саме показник буде обраний. Вважається, що споживачі, які живуть у великих будинках, мають можливість платити за електроенергію більше. Якщо буде прийнято таке рішення, що громадяни, які звикли економити, не відчують нововведення.

У тому випадку, коли люди щомісяця споживають шістсот кіловат на годину електроенергії, їм доведеться заплатити за нинішніми тарифами 1008 гривень. А за новими правилами (за умови введення підвищеного тарифу після 500 кіловат на годину) платити доведеться вже понад 1140 гривень.