Газопостачальні компанії з 1 травня запустили газові продукти, згідно з якими ціна на блакитне паливо для населення не підвищуватиметься протягом року.

Це убезпечить споживачів від різких цінових стрибків, які раніше відбувалися восени і взимку.

Для більшості українців річний тариф складе трохи менше 8 грн за 1 куб.м. в цілому пропозиції коливаються від 7,8 грн до 13,5 грн без урахування вартості доставки.

Газова плита, скріншот із відео
Газова плита, скріншот із відео

Постачальники почали оприлюднити річні пропозиції ще 25 квітня. Вони будуть діяти як базові. Споживачів місячних тарифних планів сьогодні перевели на них автоматично. При цьому громадяни зможуть змінити як річний тариф, так і газопостачальну компанію.

У той же час прем'єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що постачальники можуть знизити ціни на свої річні продукти влітку, коли ціна на газ на ринку традиційно піде на спад. При цьому підвищувати тариф вони не мають права – це затвердив регулятор.

Як писати "Газправда", про плани переглянути свою річну пропозицію в бік зниження вже заявила компанія Megawatt. Крім того, учасники ринку вже готують ряд нових сезонних, а також річних (не базових) тарифних планів.

На сьогоднішній день мінімальні річні ціни запропонували "Агросинтез трейдинг" (7,8 грн), ДП "Евода Трейд" КП "Луцькводоканал" (7,88 грн), "Черкасигаз збут" та "Уманьгаз збут" (по 7,89 грн). Далі розташувалася ДК "Нафтогаз" з 7,96 грн. За нею йдуть "Волиньелектросбут" і "Закарпаття Енергозбут" (7,98 грн).

Максимальний фіксований тариф у розмірі 13,5 грн поки у трьох постачальників – Чернівецької, Житомирської та Херсонської обласних енергопостачальних компаній.