На перший погляд це всього лише невинні дрібниці, але саме вони здатні знищити будь-яку сім'ю, зазначила в розмові з HuffPost шлюбно-сімейний терапевт Ебігейл Мейкпіс.

Є речі у відносинах, негативний вплив яких мало у кого викликає сумніви. Наприклад, брехня, зради, образи. Фахівці перерахували кілька неочевидних "вбивць" любові, які здаються несуттєвими, але можуть бути дуже небезпечні.

1. Ви ігноруєте інтереси партнера.

Не так страшно, якщо ви маєте різні смаки та інтереси. Однак не варто ігнорувати захоплення свого партнера, навіть якщо ви їх не поділяєте. Адже завжди можна проявити участь, тим самим показавши, що людина вам небайдужий. Наприклад, послухати пісню, якою він поділився, або подивитися з ним його улюблений фільм. В іншому випадку у партнера може виникнути відчуття, що ви не приймаєте не тільки смаки, але і його самого.

2. Ви не говорите спасибі за дрібниці.

Щастя в дрібницях, кажуть мудрі. Але і нещастя теж криється в них, якщо ці нюанси не оцінити по достоїнству. Так, багато хто звик дякувати партнерів за подарунки, але зовсім забувають говорити спасибі за підтримку і допомогу в побуті. Перемиті гори посуду, прибирання-всі ті дрібниці, які полегшують нам життя, теж повинні винагороджуватися, а не сприйматися як належне, каже доктор Ніколь Сондерс. Це допоможе парі створити міцний зв'язок, а ось ігнорування подібних аспектів призведе лише до зростання невдоволення.

Якщо партнер купив ваші улюблені ласощі, застелив ліжко так, як вам подобається, або привітав вас обіймами, тому що знає, що дотики — ваша мова любові, покажіть йому щиру подяку. До того ж це хороший спосіб закріпити поведінку, яку ви хочете бачити Ніколь Сондерс

3. Ви не дбаєте про особисту гігієну.

Нехтування простими правилами догляду за собою може спричинити розлад у відносинах. Якщо у вас неохайний вигляд і ви давно забули про чистку зубів і походи в душ і не збираєтеся нічого міняти, у партнера закономірно можуть виникнути до вас питання, зазначає доктор Курт Сміт. Однак не завжди відмова від гігієни означає байдуже ставлення до обранця. Варто простежити за людиною і зрозуміти, чи не знаходиться він в депресії і чи не потребує допомоги фахівця.

4. Ви критикуєте свого партнера замість того, щоб попросити про те, що вам потрібно.

Якщо партнер в черговий раз вас підвів, вам так і хочеться рознести його в пух і прах. Наприклад, він не помив посуд, і ви накинулися на нього, обізвавши нечупарою. Однак ні до чого хорошого такий підхід не призведе. Критикуючи, Ви змушуєте вашого партнера захищатися, б'ючи по його самооцінці і створюючи емоційну дистанцію між вами.

"Якщо ми хочемо, щоб наші партнери надходили інакше, ми повинні зробити конкретний запит про зміну їх дій, а не висловлювати негативне судження", - зазначає Ебігейл Мейкпіс.

Тому в наведеному вище прикладі доречніше сказати, що вам неприємно бачити накопичилася в раковині посуд, і попросити допомогти помити її до вечері.

5. Ви зациклилися на партнері.

До зустрічі з коханим ваше життя кипіла, але через кілька місяців у вас не залишилося ніяких інтересів і ви зациклилися на обранця? Це тривожний дзвіночок. Незабаром вам може здатися, що життя закінчиться, якщо ви розлучитеся з партнером, адже, крім відносин з ним, у вас нічого немає. Щоб цього уникнути, потрібно постійно розвивати свою особистість і проводити час окремо один від одного. Усамітнитеся і почитайте книгу, зустріньтеся з друзями і надайте обранцеві право вчинити так само.

6. Ви берете телефон партнера без дозволу.

Навіть у відносинах у кожного має залишатися особистий простір, посягання на яке може привести до серйозних проблем. Якщо вам не терпиться перевірити телефон партнера, щоб дізнатися, чи не зраджує він, це результат відсутності довіри у відносинах і працювати треба над ним. Краще чесно обговорити з обранцем хвилюючі вас питання, а не намагатися порушити його особисті кордони.

7. Ви даєте обіцянки, які не можете стримати.

Якщо ви тримаєте слово навіть щодо дрібниць, це формує високий ступінь довіри у партнера і створює почуття любові і вдячності. Але ситуація змінюється, коли ви раз по раз порушуєте обіцянки. Це може стати причиною розладу. Якщо ви дорожите відносинами, фахівці рекомендують записувати все, що ви повинні зробити, ставити собі нагадування і попереджати заздалегідь, якщо у вас не виходить виконати обіцяне.