Якщо ви відчуваєте занепокоєння про розлуку щоразу, коли залишаєте своїх вихованців на тривалий період часу, ви не самотні.

Відомо, що собаки пам'ятають своїх господарів і сумують за ними, і навіть стоять біля дверей, які вони покинули, чекаючи повернення, пише Daily Star.

На щастя, вам не потрібно привчати собаку користуватися смартфоном, щоб залишатися на зв'язку. Новий винахід під назвою DogPhone дозволяє собакам дзвонити своїм людям по відеозв'язку в будь-яку точку світу.

Доктор Ильена Хирский-Дуглас з Університету Глазго винайшла DogPhone, який являє собою жувальний м'яч, оснащений датчиком руху.

Собачкам створили мобільні телефони
Собачкам створили мобільні телефони

Коли 10-річний пес доктора Хирскией-Дугласа Зак піднімає м'яч, він автоматично запускає відеодзвінок через ноутбук в її вітальні, що дозволяє Заку бачити її і взаємодіяти з нею.

"На ринку є сотні підключених до Інтернету "розумних іграшок", які власники собак можуть купити для своїх домашніх тварин, від фітнес-моніторів до диспенсерів для ласощів з дистанційним керуванням. Однак переважна більшість з них побудована з урахуванням потреб власників собак, що дозволяє їм спостерігати за своїми вихованцями або взаємодіяти з ними, перебуваючи далеко від дому. Дуже мало хто з них, здається, замислюється про те, чого можуть хотіти самі собаки, або як технології можуть принести їм користь як живим істотам з власними думками і почуттями", – сказала доктор Хирский-Дуглас.

Доктор Хирский-Дуглас спостерігала за улюбленими іграшками свого пса Зака, і врешті-решт зупинилася на м'якому м'ячі. Після того, як він був підключений до Інтернету, Зак кілька разів навчався тому, як почати відеодзвінок.

Собачкам створили мобільні телефони
Собачкам створили мобільні телефони

Протягом наступних шістнадцяти днів Зак зробив десятки дзвінків, деякі з яких були "випадковими", коли він спав на м'ячику. Тим не менш, собака, як повідомляється, мала великий інтерес до того, де знаходиться його господарка, і у нього насторожилися вуха, коли вона показувала йому свій офіс або поїздку на роботу.

Доктор Хирский-Дуглас пояснила, що, хоча вона не знала напевно, чи знала її собака про зв'язок між підняттям м'яча і дзвінком їй, але він безумовно цікавився тим, що він бачив, і демонстрував деяку поведінку, яку він показує, коли вони фізично разом.

Вона додала: "Ми зробили ще один крок до розвитку свого роду собачого Інтернету, який дає домашнім тваринам більше автономії та контролю над їх взаємодією з технологіями".

У майбутньому вона сподівається розробити для собак більш досконалі інструменти, які будуть краще реагувати на їхні потреби.