Всі домашні кішки – психопати за людськими мірками, і це нормально. До такого висновку прийшли ліверпульські зоопсихологи, пише Daily mail.

Вони придумали анкету, що містить 46 тверджень на кшталт "моя кішка мучить здобич, а не вбиває відразу", "моя кішка голосно нявкає без видимої причини", "моя кішка любить забиратися високо", "моя кішка агресивна по відношенню до незнайомців" і так далі.

Опитування пройшли більше двох тисяч осіб. Вони повинні були оцінити кожне твердження за шкалою від одного до п'яти. Чим більше балів – тим яскравіше у кішки виражена психопатія.

Результати опитування показали: у всіх кішок є ті чи інші психопатичні риси. Вчені припускають, що вони сформувалися в процесі еволюції.

Унікальні здібності кішок про які мало хто знає
Унікальні здібності кішок про які мало хто знає

Нахабство, підлість і розгальмування допомагали кішкам виживати в конкуренції з іншими тваринами. Агресивна поведінка – психічна норма для вихованців. Відхиленням воно здається тільки за людськими мірками.

Тому зоопсихологи не закликають людей перевиховувати своїх кішок. Замість цього вони пропонують створити для вихованця середу, яка буде відповідати його характеру. Наприклад, купити побільше кігтьоточок і високих котячих будиночків.

"Збагачення навколишнього середовища кішок може зменшити їх агоністичну поведінку по відношенню до людей, інших домашніх тварин і майна", – заявила провідний автор дослідження Ребекка Еванс.