Чи знали ви, що риби теж вміють розмовляти? І роблять це набагато довше, ніж люди.

Наприклад, риби ведуть бесіди вже протягом 155 мільйонів років. Крім того, як виявилося, риби ще ті бовтанки і люблять обговорити теми, які не чужі простій людині.

До такого висновку прийшли дослідники з Корнеллського університету, пише Science Daily.

Вчені давно знали, що риби видають звуки, але хотіли краще зрозуміти, чи дійсно мова йде про поодинокі випадки, або у риб існує широкий скектр акустичної комунікації - пояснив один з авторів дослідження Аарон Райс.

Риба
Риба

Разом з колегами Аарон проаналізував балаканину променеперих рибок, до яких відносяться майже 95% всіх відомих видів. Виявилося, що 175 відомих сімейств риб мають можливість комунікувати між собою. Говорячи простою мовою-вести постійні діалоги про важливі для них теми. Також для багатьох людей може бути справжнім відкриттям, що розмови надзвичайно важливі для риб і настільки, що за мільйони років звучання і мова рибок еволюціонували 33 рази.

Та й основні теми риб мало відрізняються від звичних людських: вони обговорюють їжу, шукають партнерів для спарювання і захищають свою територію. Знайоме, правда ж?

Вчені відзначають, що дослідження в основному зосереджені на китах і дельфінах, але мало хто бере до уваги інші види риб. А вони, як показали дослідження - теж дуже цікаві.