Їсти кашу нас привчали з дитинства, хочеш чи ні. Використовується блюдо повсюдно для дитячого харчування, в похідних умовах, в повсякденному раціоні, пише zen.yandex.ru.

вівсяна каша
вівсяна каша

Звичне для нас страва, на думку дієтологів, при регулярному вживанні здатне завдати шкоди здоров'ю. Послабити кісткову систему і порушити роботу шлунково-кишкового тракту.

Які каші потрапили в рейтинг найшкідливіших?

Дієтологи провели ряд досліджень, за підсумками яких з'ясували, що найбільш некорисними кашами є рисова, вівсяна і манна. Вважається, що регулярне їх вживання позначається на здоров'я згубно. І ось чому.

1. Вівсяна каша. Встановлено, що до складу вівсянки входить фітин, який не тільки перешкоджає всмоктуванню кальцію, але і сприяє його вимивання. Недолік кальцію з часом провокує розвиток хвороб суглобів і кісток. Але ж раніше говорили, що вівсяна каша - це каша «краси».

2. Манна крупа знаходиться на останньому місці за вмістом корисних речовин. Крім відсутності користі від вживання, манна каша не дає засвоюватися повноцінно залозу і вітаміну Д. Крім того, за останнім віянню моди в області дієтології, давати манну кашу не рекомендується дітям, оскільки вона «важко» засвоюється і може спричинити алергічну реакцію. За радянських часів манною кашею вигодували не одну тисячу діток.

3. Рисову кашу не варто їсти при проблемах з шлунково-кишковим трактом. Для приготування використовується білий рис, який пройшов стадію шліфування. Під час шліфування рис втрачає користь, переважаючим в складі є крохмаль. Страва не тільки гальмує перистальтику, але і може привести до запорів. Не рекомендується тим, хто має зайву вагу.