Британські дослідники з Королівського університету в Белфасті додали до офіційно заявлених симптомів (жар, кашель, втрата смаку та нюху) ще два нових симптоми - діарея та шлункові кольки.

Такі висновки вчені зробили на основі дослідження у якому брали участь 992 дитини, в яких брали кров на наявність антитіл до COVID-19.

68 випадків показали наявність в крові дитини антитіл до коронавірусу, що означало вже перенесену хворобу. Тільки в половині випадків було виявлено наявність інших основних симптомів, а саме температуру.

Але у 13 випадках у дітей були проблеми зі шлунком і травленням - діарея, нудота та шлункові кольки. А от про втрату нюху та самку повідомили лише 6 дітей, у яких виявили антитіла.

При цьому жодна дитина не хворіла у важкій формі, а також ніхто з них не був у лікарні.

"Ми вже знаємо, що на щастя, мало дітей хворіють на важку форму COVID-19, проте ми досі не знаємо наскільки масштабно вони можуть поширювати вірус", - заявляють дослідники.

Керівник дослідження Том Вотерфілд заявляє, що при діагностуванні дитини лише за основними симптомами було б виявлено лише 76% зараження, але при додаванні таких симптомів як шлункові розлади можна виявити 97% випадків.

"Ми дійшли висновку, що діарея та блювання - це симптоми, які ми спостерігаємо у дітей, і, гадаю, їх варто додати до офіційного переліку, - каже доктор Вотерфілд.

У Департаменті з охорони здоров'я та соціального захисту відповіли, що із розширенням досвіду і розуміння хвороби, перегляд симптомів Covid-19 триватиме, і над ним працює спеціальна група науковців.