Саме в осінній період, зокрема, у вересні, садівникам настав час приділити особливу увагу виноградним насадженням. Основним завданням догляду за виноградом у цей час є допомога лозі дозріти.

Як відзначають досвідчені садівники, важливо, щоб до настання морозів лоза винограду дозріла та підготувалася до зими.

Виноград, кадр з відео
Виноград, кадр з відео

В іншому випадку лоза не закладе поживні речовини і є велика ймовірність, що вона вимерзне взимку або не дасть урожаю наступного року. Виконання наступних рекомендацій стане запорукою одержання гарного врожаю наступного року.

Обов'язкові роботи з винограду у вересні:

  1. Своєчасний збір грон винограду – добре впливає на визрівання його лози. Якщо лози у вересні ще трав'янисті, а врожаю недозрілого багато, необхідно зняти 3-5 грон, для кращого визрівання лози.
  2. Видалення всіх точок зростання з метою стимуляції дозрівання лози. Йдеться про всі пасинки, що ростуть, і пасинки першого порядку, які прищипувалися над першим листком. В результаті має залишитися: лоза та листок біля нирки, а також у верхній частині 2-3 шт. пасинків першого порядку без точки зростання. Ці роботи проводили лише на тих лозах, які вже починають дозрівати.
  3. Підживлення для швидкого дозрівання трав'янистої лози. З цією метою добре використовувати калій – обробляти листям, а ягоду прикрити.
  4. Захист від хвороб – хворе листя вирізати, а інше обробити.
  5. Полив має бути мінімальним. А якщо велика посуха – 1-2 цебра під кущ.
  6. Догляд за щепленням. У цей період потрібно зняти обмотки на щеплення, що сильно ростуть, щоб не було перетяжки лози. А також слід обробити калієм. За необхідності вирізати частину врожаю

Виноград, кадр з відео
Виноград, кадр з відео