Поки що всі українці ще зі світлом, крім тих районів, де "попрацювала" стихія та тимчасово відключають електрику.

Ракетних масованих атак не було на критичну інфраструктуру, дефіцит в енергетиці не такий суттєвий. Проте, все може змінитися будь-якої миті і саме для таких здаваїв Міністр цифрової трансформації Михаїл Федоров розповів, як сотатися з Інтернетом.

Михайло Федоров, кадр із інтерв'ю
Михайло Федоров, кадр із інтерв'ю

Так, за словами Федорова, понад 80% інтернет-трафіку в Україні споживається через домашній чи офісний інтернет та лише 20% – через мобільну мережу. При цьому в умовах відключення українці масово переходять на мобільний інтернет, тому навантаження на мережі зростає щонайменше в 5 разів.

Федоров також наголосив, що через наплив великої кількості користувачів базові станції операторів не витримують. Внаслідок, люди мають нестабільний мобільний інтернет та зв'язок. Проте ситуацію можна змінити.

"Насамперед подбайте про альтернативний спосіб бути онлайн. Як забезпечити себе стійким домашнім інтернетом за умов можливих блекаутів – розповів тут. (https://t.me/zedigital/3744)", - зазначив міністр.

мобільний телефон
мобільний телефон

Крім того, слід раціонально використовувати мобільний інтернет під час віялових відключень.

"Заздалегідь завантажені фільм, підкаст або книга допоможуть зменшити навантаження на мобільні мережі, відповідно зв'язок буде якісніший", - додав Федоров.

Зокрема, перш за все необхідно уточнити у вашого інтернет-провайдера, чи перейшов він на енергозберігаючі мережі, на який термін він зможе забезпечити вас інтернетом. PON - найсучасніша технологія, що дозволяє бути онлайн без електрики до 72 годин. На даний момент послугами таких провайдерів користуються 2,7 мільйона українців.

"Якщо відповідь провайдера не задовольнить вас, знайдіть найближчого до вас, який надає послуги PON, та подайте заявку на підключення. Щоб прискорити процес, можна поєднатися із сусідами. Також необхідно придбати повербанк для роботи вашого WI-FI-роутера, - пояснив Федоров.

Нагадаємо про графіки відключень світла через мінусову температуру: в YASNO розповіли, до чого готуватися українцям.

Раніше ми повідомляли, що відключення світла не передбачається: в Міненерго спростували інформацію про введення графіків.