Як з'ясувалося, вакцинація від коронавірусу все ж має свої протипоказання для громадян, що мають деякі захворювання. Перш за все, це хвороби, пов'язані з введенням імунодепресивних препаратів, наприклад онкологічні. Про це повідомив лікар-імунолог Владислав Жемчугов.

"Якщо є лікування, то воно супроводжується імунодепресією. Виходить, з одного боку є показання, а з іншого, навпаки, протипоказання", - пояснив лікар.

Він нагадав, що перед будь-якою вакцинацією необхідна консультація лікаря. Щеплення від коронавірусу тут не виняток.

Однак є хвороби, які вже одним своїм фактом виключають вакцинацію від COVID-19. Це запальні та аутоімунні захворювання, системні захворювання крові, а також червона вовчанка.

Раніше портал "Українці" публікував інформацію щодо побічних ефектів які виникають у тестувальників вакцини. Для дослідження всіх побічних ефектів та наслідків випробовування було перепинено.

А також про категорії громадян яким не буде надано лікування від коронавірусу. "Бігти з переляканими очима в лікарню немає сенсу, все одно інфекційні стаціонари розраховані на середньо-тяжких та тяжких пацієнтів, тому без показань людини не госпіталізують",- таку позицію займають лікарі та МОЗ.