На своїй сторінці в соціальній мережі київський інфекціоніст Євген Дубровський, який працює в лікарні №4, жорстко висловився з приводу носіння масок. Свою позицію він аргументує тим, що багато разів використана маска не те що не захищає, а й завдає шкоди здоров'ю.

"Невже хтось серйозно вважає, що брудна, пом'ята, вже сотні разів використана маска це - надійний захист? В кишені штанів лежить зім'ята в грудку пов'язка, що стикається внутрішньою та зовнішньою поверхнею десятки разів на день і потім одягається на обличчя. Я більш ніж упевнений, що в такому вигляді й з такими правилами використання шкоди від масок набагато більше, ніж навіть потенційної користі ", - пише лікар.

Також лікар відмітив, що на самій поверхні маски в результаті носіння накопичується велика кількість токсинів та різноманітних патогенів.

"Медична маска в такому вигляді, як ми всі її використовуємо, це вже давним-давно не засіб захисту, а всього лише квиток на автобус, проїзний в метро або пропуск в магазин. Тим більше всі ці тканинні пов'язки на обличчі - про який захист мова? " - дивується медик.

Доктор упевнений, що для того, щоб людина мала можливість змінювати маски кожні дві години їх потрібно зробити доступними за ціною.

"Все, що ми спостерігаємо зараз - лише зовнішня показуха. Реальна картина використання масок не має ніякого відношення до протиепідемічних заходів. На жаль ...", - резюмував лікар.