Дослідники з НАСА помітили астероїд, який пролетить повз Землю на рекордно маленькій відстані. Однак через невеликого розміру він не надає небезпеки для людства.

НАСА виявило астероїд, який у вересні 2020 року пролетить пройде повз Землю на більш близькій відстані, ніж Місяць. За даними дослідників, діаметр астероїда ES4 становить близько 22-49 метрів. Він буде пролітати повз Землю зі швидкістю 18 253 миль на годину, що приблизно відповідає стандартній швидкості астероїда.

НАСА відзначило, що близькість небесного тіла до Землі «потенційно небезпечна». Однак вчені не занесли його в список небезпечних через малого діаметра астероїда.

Згідно з базою даних, астероїд пройде повз Землю 1 вересня о 10:49 ранку за північноамериканським східним часом. ES4 пролетить на відстані 0,00048 астрономічних одиниць або близько 44 618 миль. Відстань до Землі набагато ближче, ніж до Місяця, яка знаходиться на відстані близько 238 855 миль. Вчені не бачили астероїд з березня 2011 року, тому вони сподіваються отримати уявлення про його подорожі в вересні 2020 року.

В цілому НАСА перерахувало 12 астероїдів, які повинні пролетіти повз Землю до кінця липня. Всі вони пролетять НЕ безпечній відстані від планети.

Раніше також повідомлялося, що супутник астероїда Дідім отримав офіційне ім'я - Діморф. У 2021 році до нього відправлять зонди DART і Hera. Інформація про це з'явилася на сайті Міжнародного астрономічного союзу (МАС).

Згідно з офіційним повідомленням МАС, Діморф перекладається з грецької, як має дві форми. Супутник є меншу половину системи Дідім.

Це перше небесне тіло в історії космосу, форма якого зміниться після зіткнення з зондом DART. Це станеться в 2022 році. Це зіткнення неминуче. Справа в тому, що в лютому 2013 року керівники місії вибрали мета - небезпечний навколоземний астероїд Дідім. Є ймовірність, що він зіткнеться із Землею через 100 років. Вчені сподівалися запобігти цьому, змінивши його орбіту за допомогою зіткнення з зондом DART в 2022 році. У 2026 році вчені подивляться на результати своєї операції за допомогою зонда Hera в 2026 році.

Об'єкт, що загрожує Землі, складається з двох половинок головного тіла діаметром 800 м і супутника розміром 150 м, які обертаються навколо одна одної на відстані близько 1,1 км. Раніше у супутника не було офіційного імені, через це в науковому співтоваристві відбувалася плутанина.

Перші наслідки штучного зіткнення астрономи розраховують побачити вже в 2022 році завдяки тому, що разом з зондом DART до Дідіму і Діморфу буде відправлений мікросупутник LICIACube. Він передасть на Землю відеозапис зіткнення зонда і астероїда.