Феншуй - стародавнє мистецтво про речі, їх вплив на наш побут, наше самопочуття, і про те, як з їх допомогою залучити вдачу та захистити свій будинок від неприємностей. Ми іноді не знаємо і не розуміємо природу того, що нас оточує, тоді як деякі предмети несуть негатив в наше життя. Фахівці-езотерики назвали п'ять основних "стоп-предметів", які негативно впливають на енергію будинку та живуть в ньому. Так от яких же предметів варто позбутися, щоб поліпшити своє життя і позбутися від проблем?

Посуд з щербинками та рваний одяг

Посуд з щербинками
Посуд з щербинками

Китайці - народ прагматичний, нічого просто так не викидали, особливо бідняки. До недавніх пір вважалося, що наявність щербатого посуду в будинку та рваного одягу на людину свідчить про тяжке становище господаря будинку. Час та мода, звичайно, коректують наше ставлення до речей, наприклад, рваний одяг вже не лахміття, а модний тренд. Але, згідно з вченням фен-шуй, від битого посуду і рваного одягу краще все-таки позбутися, щоб не привернути в будинок нещастя або нужду.

Сміття і порожні пляшки

Сміття і порожні пляшки
Сміття і порожні пляшки

Щодня ви викидаєте сміття та порожні пляшки? Фахівці радять робити це обов'язково, особливо після великих свят і щедрих застіль. Залежане сміття і порожня тара забруднюють енергетичну ауру вашого будинку, негативно впливають і на ваше здоров'я. У чистоті завжди й дихається легше. До речі, порожні пляшки, що використовуються як елемент декору, - теж не найкраща ідея. Порожній посуд притягує щось, що наповнить його. А наповнення може бути різним, тому декоративні пляшки краще наповнити чимось самостійно, не чекаючи, поки це зробить доля.

Кімнатні рослини

Кімнатні рослини
Кімнатні рослини

З давніх-давен майстри феншуй радили не захаращувати простір в будинку, навіть якщо мова йшла про кімнатні рослини. Вважається, що для свого комфортного життя вони витягують всю позитивну енергетику з інших мешканців житла. Звичайно, сьогодні можна зустріти багатотисячну армію любителів прикрашати кімнати живими рослинами, особливо з деякими сакральним змістом: "грошове дерево", "жіноче щастя", але тисячу разів подумайте, перш ніж нести рослину в дім, адже більшість з них токсичні для вашого будинку.

Речі померлих людей та годинники, що зупинилися

годинник, що зупинився
годинник, що зупинився

Ці предмети несуть велике символічне навантаження. Через них душі покійних можуть турбувати вас не тільки по ночах, вам не буде вистачати часу і сил на якісь звершення та рух вперед. Не дозволяйте собі стати заручником цих предметів. Недарма кажуть "мертвим - мертве, живим - живе".

Морські сувеніри

Морські сувеніри
Морські сувеніри

Як не дивно, але багато фахівців з феншуй вважають, що привезена з моря красива черепашка не стане вашим талісманом або приємним спогадом. Штучки з морських берегів, якими б привабливими вони не були, здатні викликати серцеві розлади та навіть інфаркти. Не беріть в будинок морські сувеніри, нехай вони чекають вас біля моря.