Євген Комаровський, відомий лікар-педіатр, просвітив всіх у своєму каналі на Youtube, зокрема, він повідав про те, як запобігти можливості інфікування COVID-19 в період навчальних занять.

Педіатр Комаровський розповів, то, що в наших навчальних закладах називають заходами профілактики, з ракурсу медичного працівника є "абсолютним бредом". Він звернув увагу на сумнівну ефективність процесу опромінення ультрафіолетом аудиторій, а так само занадто часте миття рук. На думку лікаря, в класах в першу чергу варто контролювати температуру (від 20 до 22 градусів за Цельсієм) і вологість (на рівні 40-60 відсотків), здійснюючи постійні провітрювання в період шкільних змін.

Класна кімната
Класна кімната

Також Євген Комаровський рекомендував якомога більше занять проводити поза шкільних приміщень, і як можна більше - на відкритому повітрі (звичайно, якщо це дозволяє специфіка уроку). А ще краще, якщо поточний навчальний процес буде розділений на дві зміни, що дозволить, зберігаючи покладену в 1,5 метра дистанцію, зменшити кількість школярів, що одночасно знаходяться в класі.

Вчителька на уроці
Вчителька на уроці

За словами лікаря-педіатра, в найбільш невигідному становищі, з точки зору наслідків коронавірусу, знаходяться педагоги у віці від 50 років. Комаровський звернув увагу і на те, що якщо батьки не бажають, щоб їхні діти відвідували шкільні заняття, то всі такі учні повинні мати можливість отримувати освіту в режимі "онлайн". Як резюмував лікар, всі застосовувані в школах для протистояння пандемії заходи, в більшості своїй, абсолютно марні.