Між Шехзаде Мустафа і Хюррем лягли довгі роки боротьби. Підсумком битви стало те, що султан Сулейман забрав життя свого сина. Причини по яким так вчинила Хюррем зрозумілі, проте, чому Мустафа так бажав позбутися від султанші?

Одного разу Хюррем в момент відвертої розмови з Мустафою сказала йому про те, що цієї страшної і жорстокої боротьби вона не хотіла, але іншого виходу не було, адже він не її син.

Величне Століття
Величне Століття

Шехзаде Мустафа був старшим спадкоємцем султана Сулеймана і прямим конкурентом дітям султанші, адже в Османській імперії діяв страшний закон Фатіха. Саме згідно з ним новий султан повинен в момент свого сходження на престол забрати життя всіх спадкоємців чоловічої статі.

Тому було зрозуміло чому Хюррем вплуталася в цю жорстоку війну, а що рухало Мустафою? Здавалося, Мустафа мріє позбутися Хюррем саме з цієї причини, адже він вважав себе гідним престолу Османської імперії. Мустафа часто говорив про те, що Хюррем налаштовує братів проти нього, але ж він буде саме тим султаном, який вперше не стане виконувати закон Фатіха.

Величне Століття
Величне Століття

Однак, бажання позбутися від Хюррем не було пов'язано у Мустафи з мріями про престолі. Усе було зовсім інакше. Прив'язаний всім серцем і душею до Сулеймана Шехзаде просто банально ревнував. Це почуття мучило його душу з самого раннього дитинства, адже він помітив як змінився батько, коли в його життя увійшла Хюррем. Мустафа хотів одноосібно володіти увагою і любов'ю батька. Будучи маленьким він розлютився навіть на те, що Махідевран знову стане матір'ю і у нього з'явиться брат.

Величне Століття
Величне Століття

До Сулеймана він відчайдушно ревнував навіть близького йому Ібрагіма-пашу. Епізод з ложкою, яку Сулейман першим вручив Ібрагіму за обідом, лише доводить те, наскільки егоїстичний був Мустафа щодо уваги і любові Сулеймана. Усі звернули увагу на наскільки Мустафа любить батька, але бажання панувати в його серці він ховав, як найбільшу таємницю.

Хюррем, яка купалася в любові і ніжності повелителя, була для нього нестерпним суперником.