Ведуча програми "Ревізор" Юлія Панкова поділилася рецептом французької страви Рататуй. На своїй сторінці в інстаграм Юлія ділиться своїм ідеальним рецептом приготування страви.

Юлія Панкова поділилася рецептом
Юлія Панкова поділилася рецептом

Рататуй - традиційне овочеве блюдо прованської кухні з перцю, баклажанів і кабачків, багато в чому схоже на угорське лечо. Перший рецепт Рататую зустрічається в кулінарній книзі 1778 року. З'явився спочатку в районі сучасної Ніцци та був стравою небагатих селян, які готували його влітку зі свіжих овочів. В оригінальний рецепт входили кабачки, помідори, перець, цибулю і часник. У сучасний варіант страви також додають баклажан

Рецепт Юлії Панкової розрахований на середнього розміру форму для запікання. "Важливо аби овочі були однакового діаметра та різних кольорів", - зазначила Панкова.  

Отже:

 • 2 цукіні зелених
 • 2 цукіні жовтих (якщо знайдете)
 • 2 кабачки
 • 2 баклажани
 • 6-7 помідорів маленьких для укладання з іншими овочами (пам'ятаємо про однаковий діаметр)
 • 2 помідори великих класних (для соусу)
 • 2 цибулини середніх
 • 1 перець м'ясистий червоний
 • 1 головка Часник
 • Трави (я люблю розмарин або базилік. Можете брати сухі. Якщо свежіе- дрібно рубаємо)
 • Оливкова олія
 • Сіль перець.

Спосіб приготування:

1. Нарізаємо дрібно цибулю - підсмажуємо на оливковій олії. До нього додаємо дрібно нарізаний червоний перець.
2. Знімаємо шкірку з великих 2-ох помідорів (на 1 хвилину опускаємо надрізані «по хресту томати»), потім їх дрібно ріжемо, додаємо на сковороду до цибулі та перцю. Солимо, перчимо.
3. Половину цього «томатного» соусу відправляємо в блендер і змішуємо з тією половиною, що не порубали.
4. В окремій мисці змішуємо оливкову олію, половинку головки часнику, трави та сіль.
5. Ріжемо кружальцями тонко (особливо баклажани) всі овочі: цукіні, кабачки, баклажани, томати та вимащуємо їх в суміші оливкової олії, солі, часнику і трав.
6. Закладка в форму: спочатку виливаємо в форму наш соус з томатів, перцю і Лука. Далі - викладаємо щільно кружечки з овочів по черзі, граючись кольорами як хочете)
7. Ставимо все в духовку на годину на 180 • Градусів) і Вуаля наш красень готовий. Bon Apetit!

View this post on Instagram

Долгожданный Рататуй обещанный ♥️ ⠀ На среднюю форму берём овощи ( важно, чтобы они были одного диаметра и разноцветные. Например, жёлтые цукини, которые я нашла в Сильпо, отлично дополняют Рататуй). Если форма маленькая, то просто все делим на 2 ⠀ Итак: ⠀ 2 цукини зелёных 2 цукини желтых ( если найдёте) 2 кабачка 2 баклажана 6-7 помидоров маленьких для укладывания с другими овощами ( помним про одинаковый диаметр) 2 помидора крупных классных ( для соуса) 2 луковицы средних 1 перец мясистый красный 1 головка Чеснока Травы ( я люблю розмарин или базилик. Можете брать сухие. Если свежие- мелко рубим) Оливковое масло Соль, Перец. ⠀ 1. Нарезаем мелко лук - поджариваем на оливковом масле. К нему добавляем мелко нарезанный красный перец. 2. Снимаем кожицу с больших 2ух помидоров (на 1 минуту опускаем надрезанные «по кресту томаты»), потом их мелко режем, добавляем на сковороду к луку и перцу. Солим, перчим. 3. Половину этого «томатного» соуса отправляем в блендер и смешиваем с той половиной, которую не порубили. 4. В отдельной миске смешиваем оливковое масло, пол головки чеснока, травы и соль. 5. Режем кружочками тонко ( особенно баклажаны) все овощи: цукини, кабачки, баклажаны, томаты и вымакиваем их в смеси оливкового масла, соли, чеснока и трав. 6. Закладка в форму: сначала выливаем в форму наш соус из томатов, перца и Лука. Далее- выкладываем плотно кружочки из овощей поочередно, играясь цветами- как хотите) 7. Ставим все в духовку на час на 180• Градусов) и Вуаля- наш красавчик готов. Bon Apetit! ⠀ P.S.Я люблю рататуй, который уже немного настоялся. И ещё- если вы не найдёте жёлтых или зелёных цукини - не беда. С тем же успехом можно совместить просто баклажаны с кабачками и томатами) все равно будет вкусно;) За основу я брала рецепт @cookbookbymary Спасибо, Машенька, за вдохновение ♥️

A post shared by Гастротуры С Юлей Панковой (@pankova_julja) on

"P.S.Я люблю рататуй, який вже трохи настоявся. І ще якщо ви не знайдете жовтих або зелених цукіні - не біда. З тим же успіхом можна поєднати просто баклажани з кабачками та томатами) все одно буде смачно;)", - запевняє Ревізор.