Восени особливу популярність здобувають респіраторні захворювання, такі як грип, коронавірус і ГРВІ. Крім того, навіть без інфекційного агента в цю пору року часто з'являється нежить як наслідок переохолодження. Лікарі не радять самостійно лікувати нежить при коронавірусі або ангіні, однак неінфекційний риніт, як правило, проходить самостійно. Як прискорити одужання при неінфекційному нежиті - читайте нижче.

Топ 6 засобів для подолання риніту:

Використовуйте зволожувач повітря

Ніс може бути закладений через занадто сухе повітря в кімнаті. Зволожувач швидко усуне цю проблему, а також можна доповнити його роботу вологим прибиранням, результат буде ще кращим.

Морська вода

Лікування риніту іноді спирається на профілактичне промивання морською водою. У багатьох випадках цього достатньо, щоб дати носу можливість вільно дихати. Подібні розчини продаються в аптеці, також можна зробити їх самостійно: залити чайну ложку морської солі окропом, дочекатися, поки сіль розчинитися та за допомогою піпетки залити рідину в ніс.

Зробіть компрес

Теплий вологий компрес краще розмістити не прямо на носі (це не дуже зручно), а на лобі та очах, щоб комплексно впливати на носові пазухи. Однак важливо знати, що при гаймориті компреси протипоказані. Цю процедуру краще не проводити, якщо ви не впевнені в діагнозі.

Ефірні олії

Евкаліптове або ментолові мазь може впоратися з легкою закладеністю, хоча механізм її впливу лікарям до кінця не ясний. З'єднання ефірних олій цілюще впливає на судини та сприяє поліпшенню прохідності повітря, знімає запалення і набряклість.

Прийміть теплий душ

Тепле і вологе повітря допомагає усунути нежить, але тільки на якийсь час.

Гірчиця

Цей, досить радикальний метод, дотепер користується популярністю. Гострота цього соусу призводить до виділення рідини в носоглотці та пробиває "пробки". Використовується як екстрений засіб для поліпшення прохідності повітря.