Наші прабабусі та прадідусі дуже педантично ставилися до сну. Суть полягає в одному повір'ї, згідно з яким уві сні душа людини відправляється "розгулювати" іншими світами й саме тому ми бачимо сни. Так ось, наші бабусі та дідусі дуже боялися того, що в один прекрасний день, а точніше ніч, їх душа продовжить мандрувати по інших світах, а тіло так і залишиться "мертвим".

Тому вони намагалися зробити все, щоб з ранку знову прокинутися, в хід йшли різні прикмети й одна з них свідчила про те, що не можна спати на двох подушках. Сенс прикмети полягав в тому, що сон на двох подушках з якоїсь причини міг залучити злі сили, які, своєю чергою, могли попросту "не пустити" душу людини в його тіло. І тоді тілом би заволоділа інша сутність, з чого не виходить нічого доброго.

Відповідно до цієї прикметою відправлятися в сон на двох подушках суворо заборонялося людям, які ще не зустріли свою другу половинку. Таким чином вони відправлять Всесвіту "сигнал" про те, що їх все влаштовує і назавжди залишаться самотніми. Більш того, таких людей можуть наздогнати жахливі труднощі, як у матеріальному плані, так і в сімейному і справлятися з ними буде важко.

Повір'я про сон на двох подушках
Повір'я про сон на двох подушках

Також, прикмета свідчить, що вирушати в сон на двох подушках можна з тієї причини, що накликати біду можна не тільки на себе, а й на родичів, яких можуть наздогнати хвороби та нещастя.

Проте, якщо вірити "іншому боку медалі" тобто іншим прикметам, які стосуються сну на двох подушках відразу, то можна почути зовсім іншу думку. Наприклад, деякі люди вважали, що сон на двох подушках збільшує тривалість життя, сприяє матеріальному добробуту, а також допомагає позбутися від хвороб молодшим родичам.