Під час битви при Акції потужний флот правительки Єгипту не впорався зі слабким противником через дивного морського феномена.

Команда вчених з Інституту природничих наук CNRS і Лабораторії математики та прикладних наук Університету Пуатьє експериментальним шляхом з'ясувала, як саме «мертві води» погубили кораблі Клеопатри в 31 році до нашої ери.

Тоді під час битви при Акції потужний флот правительки Єгипту не впорався з куди більш слабким флотом Октавіана через дивного морського феномена в бухті Актія, наповненою «мертвими водами». Фахівці за допомогою математичної моделі відтворили механізм захоплення кораблів у полон «стоячій» води, майже повністю блокує їх рух.

Моделювання наочно показало, що феномен виникає при різної щільності хвиль. Вони, набігаючи один на одного, утворюють подобу конвеєра, сповільнюючи рух кораблів. У такій ситуації опір великого судна марно, адже тертя обернено пропорційно швидкості руху.

Причому чим більше корабель, тим більше нерухомим він стає в «мертвих водах», що і погубило флот Клеопатри. Легкі і маневрені кораблі Октавіана виявилися набагато ефективніше в сутичці.