Угорські та Мексиканські вчені з'ясували, що зорова кора собачого мозку не може відрізнити потилицю від обличчя як людей, так і інших собак. Було проведено фМРТ-дослідження за участю 20 собак і 30 добровольців людей, за результатами якого зорова кора собачого мозку могла розпізнати інших собак і відрізнити їх від людини, специфічна для розпізнавання осіб активність спостерігалася тільки в зоровій корі людини.

Про це повідомляли у статті The Journal of Neuroscience.

Відомо, що багато видів домашніх тварин вміють розпізнавати людину, вони для цього користуються, як людина, зором. Але при цьому зрозуміло, що розпізнавання обличчя людини та осіб родичів у тварин має відрізнятися, як правило, на рівні роботи головного мозку.

Так, вчені під керівництвом Аттіли Андікса (Attila Andics) з Будапештського університету і його колеги вирішили вивчити це на прикладі домашніх собак. Спільно з мексиканськими колегами вони провели два окремих фМРТ-експеримента: перший за участю 20 собак, що живуть з людьми, другий же за участю 30 здорових людей. Всі собаки раніше вже брали участь у подібних дослідженнях і були навчені сидіти в сканері смирно.

мозок собаки не відрізняє потилицю людини від обличчя
мозок собаки не відрізняє потилицю людини від обличчя

"Під час сканування учасникам необхідно було розглядати ролики із зображенням облич і потилиць незнайомих людей і собак. Отриману активність потиличних часток (в них знаходиться зорова кора) потім порівнювали один з одним в залежності від умови: так, наприклад, активність мозку людей при перегляді потилиці порівнювали з активністю, отриманою при спостереженні за обличчям, і ту ж активність потім порівнювали у собак", - повідомляється в матеріалі.

На відміну від людського мозку, який міг відрізнити обличчя від потилиці, мозок собак міг відрізнити тільки один вид від іншого. У підсумку дослідники з'ясували, що зорова кора мозку собак може розпізнати собі подібних і відрізнити їх від представників іншого виду. Але в їх мозку не виявилося спеціального відділу, який би відповідав за розпізнавання осіб, неважливо, людських або собачих. Попри те, що це було показано раніше: на відміну від мозку людини, відділи зорової кори мозку собак не налаштовані на специфічне розпізнавання осіб і, як виявилося, інших частин голови.