Холодна погода взимку може негативно впливати на здатність діабетиків контролювати рівень цукру в крові, але включивши у своє харчування ці продукти, покращиться захист організму від гіперглікемії та загальний стан здоров'я.

У діабетиків взимку рівень цукру в крові може підвищуватися в міру зниження температури. Фахівці стверджують, що як сильна спека, так і холод можуть певним чином впливати на рівень цукру в крові. До того ж взимку руки схильні до переохолодження, що ускладнює аналіз крові, заважає адекватно фіксувати максимуми або мінімуми рівня цукру в крові та вживати заходів для його нормалізації.

Перевірка цукру в крові
Перевірка цукру в крові

"Діабетики взимку нерідко мають більш високі показники глікованого гемоглобіну HbA1, ніж влітку. Якщо у вас мерзнуть руки, зігрівайте їх і постійно перевіряйте свої цифри, щоб переконатися, в нормі чи цукор. Крім регулярних аналізів важливо підтримувати фізичну активність і дотримуєтеся здорового раціону, який є ключовим компонентом терапії діабету", - констатували експерти порталу Times Now.

Рекомендується звернути свою увагу на доступність взимку плодів, багатих клітковиною, і допомагають краще контролювати рівень цукру в крові, підтримувати нормальну вагу, покращувати загальне самопочуття.

Цитрусові

Цитрусові
Цитрусові

Апельсини та інші цитруси багаті поживними речовинами - клітковиною і вітаміном С, потужним антиоксидантом, який має властивість знижувати підвищений рівень цукру в крові протягом дня, запобігати сплески глюкози в крові після їжі. Крім того, високий вміст клітковини в апельсинах може допомогти стримувати метаболічні маркери: підвищений кров'яний тиск, високий холестерин.

Груша

Груша
Груша

Їх плоди мають низький глікемічний індекс: це означає, що їх вживання не веде до швидкого підвищення рівня цукру в крові. До того ж груші є багатим джерелом клітковини, вітаміну К, антиоксидантів – таке поєднання речовин покращує природні механізми контролю цукру в крові.

Ківі

Ківі
Ківі

Плоди ківі, багаті вітаміном С, клітковиною, калієм, антиоксидантами, є одними з кращих взимку для діабетиків. Вони не тільки сприятливо впливають на вміст цукру в крові, але також ефективно підтримують функціонування імунної та серцево-судинної систем людям, які хворіють на діабет 2 типу.

Яблуко

Яблуко
Яблуко

Насичені клітковиною і мінімально впливають на рівень цукру в крові. Інші переваги - насиченість вітаміном С, низька калорійність, відсутність жирів і холестерину. Крім того, що споживання яблук покращує контроль цукру в крові, також ці плоди, доступні свіжими взимку, допомагають боротися із запаленням, нормалізують кров'яний тиск, сприяють хорошому тонусу.

Ягода

Вони солодкі, поживні, при цьому відрізняються низьким глікемічним індексом. Американська діабетична Асоціація називає ягоди суперпродуктом від діабету, тому що вони повні антиоксидантів і клітковини, які можуть приносити діабетикам багато користі. Дослідження показують, що ягоди можуть покращувати показники концентрації цукру в крові та реакцію інсуліну при вживанні вуглеводних продуктів.