Від картоплі не потрібно відмовлятися навіть тим, хто старанною худне, - більш того, її вживання допомагає досягти бажаної мети. Також існують інші вагомі причини включати картоплю в раціон. Про це повідомили дієтологи, передає newsyou.info.

Картоплю часто називають корисним овочем з поганою репутацією, оскільки її споживання пов'язують із зайвою вагою і асоційованими захворюваннями. Але це не повинно ставати причиною відмовлятися від картоплі, просто її треба вживати вареної, запеченої або приготовленої на пару, з зеленню і некрохмалистими овочами.

Зміцнення імунної системи. Овоч насичений поживними речовинами, вітамінами і мінералами, які стимулюють різні функції організму, включаючи імунну систему. Також в ньому присутні антиоксиданти, що допомагають збільшити виробництво лейкоцитів, що регулюють кількість вільних радикалів в організмі.

Поліпшення роботи травлення. Якщо ви часто відчуваєте розлад шлунка, запори, діарею, це може означати, що вашого харчування потрібно більше клітковини. Картопля містить тип волокон, які регулюють рух кишечника, покращуючи його перистальтику. Картопляний крохмаль захищає шлунок і кишечник від виразок, викликаних підвищеною кислотністю.

Стимуляція когнітивних здібностей. Продукт також містить велику кількість піридоксину (вітаміну B6), що грає важливу роль в регуляції настрою. Крім того, він підтримує здорове функціонування мозку, знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера.

Допомога в управлінні вагою. Приготований без жиру, масла, він являє собою відносно низькокалорійний джерело крохмалю, який засвоюється не так, як рис або макарони. У холодному вигляді картопля діє на кишечник так само, як продукти, багаті клітковиною, - покращує стан мікрофлори, стимулює просування переварених мас, висновок перероблених жирів і потенційно шкідливих компонентів.

Омолодження шкіри. Свіжий молода картопля є хорошим джерелом вітаміну С, який відіграє важливу роль у багатьох функціях організму, включаючи обмін речовин, відновлення тканин і розвиток кісток. Вітамін С також діє як антиоксидант для захисту шкіри від сонячних променів, підвищує вироблення колагену, що може уповільнити появу зморшок.