Телемандрівник навчиться правильно заварювати і пити популярний напій на планеті.

Сьогодні о 22:45 в новій серії "Світу навиворіт" на "1+1" Дмитро Комаров зануриться в особливу філософію Піднебесної, яка стосується популярного напою в світі — чаю.

Читайте нас у Google News!

Тедущий тревел-шоу дізнається, як виробляють його різні сорти, побуває на чайній церемонії і спробує чай, який в Китаї пили світові знаменитості.

Дмитро Комаров
Дмитро Комаров

Сьогодні китайці споживають 40% всього чаю на планеті. Саме вони першими почали вирощувати чайні кущі і відкрили цей напій всьому світу. Для жителів Піднебесної чай-це стиль життя, філософія і практично релігія. У давнину тут вважалося, що людина, яка не п'є чай, не в силах побачити істину. А його властивості досі вважаються лікувальними.

Більшість українських сімей звикли пити звичайний чай з супермаркету, не надаючи цьому особливого значення. У Піднебесній же все зовсім по-іншому. Наприклад, китайці пакетований чай навіть не визнають.

Щоб побачити, яке розмаїття чаю існує в Китаї, "Світ навиворіт" відправиться на особливий ринок — всесвітню Мекку чаю. Тут Дмитру Комарову вдасться знайти і спробувати найрізноманітніші сорти чаю, деякі з яких продають на аукціонах за вартістю автомобіля або квартири. Так, однією з найбільш унікальних виявиться пачка пуера за 125 тисяч доларів. А глядачі дізнаються, відрізняється за смаком чай за 30 доларів і за 10 тисяч.

Дмитро Комаров та Олександра Кучеренко
Дмитро Комаров та Олександра Кучеренко

Спеціально для "Світу навиворіт" досвідчені продавці розкажуть, який шлях проходить листочок чаю, перш ніж потрапити в наш заварник. І запросять українських мандрівників на справжню чайну церемонію, яку проведуть відповідно до стародавніх китайських традицій.

Крім того, Дмитро Комаров потрапить в знаменитий Чайний будинок Китаю, щоб спробувати напій, який свого часу тут пили відомі люди світу.