Кардіолог Світлана Зубаілова розповіла в Instagram, як виявити початкові ознаки ослаблення серцевого м'яза.

За її словами, є дуже яскрава ознака: людина змушена спати з піднятою головою і опущеними ногами. Використання трьох-чотирьох подушок, а також сон у напівсидячому положенні - «це стовідсоткова ознака слабкого серця», підкреслює кардіолог.

- Оскільки серце працює ледве-ледве, на межі можливостей, кров не прокачується через нирки, в результаті відбувається затримка рідини в організмі. Тиск знижується, прискорюється серцевий ритм (90 ударів в хвилину і більше). Виявляються ознаки ослаблення серцевого м'яза: набряки на ногах, вода в животі, набухання печінки, накопичення рідини в легенях і задишка, яка посилюється в положенні лежачи, - пояснила медик.

Є й інші ознаки того, що з серцем почалися проблеми. Наприклад, задишка при фізичному навантаженні. Також має насторожити почуття здавленості в грудній клітці.

- Поява печіння або дискомфорту за грудиною при прискоренні темпу ходьби або виході на холодне повітря взимку, поява почуття здавленості в грудній клітці рано вранці - все це сигнали про те, що судини серця забиті холестерином. Це означає, що ось-ось трапляться тромбоз і інфаркт, - попереджає лікар.

Ще один привід для негайного звернення до лікаря - сильне серцебиття в стані спокою: пульс більше 90 ударів в хвилину може вказувати на порушення ритму серця.

Класична ознака порушення серцевої діяльності - набряки гомілок і стоп до вечора. При цьому, як прищепило, людина різко додає у вазі - близько 800-1000 грамів за добу.

Лікар попереджає: якщо не звертати уваги на ці ознаки - справа може закінчитися катастрофою.