Вид називається зяблики Дарвіна, про них розповідається у фільмі Perfect Planet від BBC.

Зяблики Дарвіна мешкають на Галапагоських островах, вулканічному архіпелазі, розташованому приблизно в 1 000 км від узбережжя Еквадору. Острови є регіоном багатого біорізноманіття частково через їх ізольованість.

Організми, які якимось чином потрапляють на Галапагоські острови, повинні адаптуватися до суворих умов, щоб не вимерти.

Зяблики в процесі еволюції зяблики отримали таку форму і розмір дзьоба, що можуть їсти саму різну їжу. Наприклад, кактусовий зяблик має довгий тонкий дзьоб, за допомогою нього птах здатна споживати нектар з квіток кактуса.

зяблики Дарвіна
зяблики Дарвіна

У деяких видів є дзьоби, які краще подрібнюють насіння, в той час як інші краще поїдають комах або рослини.

Зяблики-вампіри зустрічаються тільки на північних островах Вольф і Дарвін Галапагоського архіпелагу. Прісна вода там зустрічається вкрай рідко, а частина їжі може і просто зникнути в посушливий сезон.

Близько 500 тис. років тому зяблики заселили ці острови, де були змушені співіснувати з великими морськими птахами, наприклад олухами.

Спочатку зяблики почали вживати в їжу паразитів, що проживають в шкірі і пір'ї. Обидва види при цьому виграли: олухи позбулися паразитів, а у зябликів з'явилася їжа.

Але пошук і видалення паразитів в підсумку призвело до численних шкірних ран на тілах олухов, чим і скористалися зяблики Дарвіна. Вони навчилися проколювати шкіру біля основи молодих пір'я, щоб отримати прямий доступ до крові, більше не потребуючи комах-паразитів.

Таким чином, зяблики скористалися альтернативним харчовим ресурсом, кров'ю олухов, і заробили собі прізвисько»зяблики-вампіри". На сьогодні кров становить 10% від усієї їжі, яку споживають зяблики Дарвіна.