В рамках експерименту вчені виявили, що паперові оси-полісти здатні впізнавати один одного.

Причому роблять вони це подібно людям – не за окремими деталями, а по всьому виду в цілому.

оса
оса

Результати наукової роботи були опубліковані у виданні Proceedings of the Royal Society B. В ході дослідження Елізабет Тіббеттс зі співробітниками з Мічиганського університету зняли на фото кілька особин паперових ос Polistes fuscatus.

Далі дослідники прищепили осам сприйняття одного портрета як" негативного героя", тоді як другий повинен був сприйматися як"позитивний".

оса
оса

Зроблено це було нехитрим шляхом-всякий раз, коли оса бачила "негативного героя", її вдаряли слабким струмом, тоді як при перегляді "позитивного" – розряду струмом не було.

На останньому етапі вчені поміщали піддослідних комах в середину коробки, в одному кінці якої розташували фотографію "поганої оси", а в іншому кінці знаходився знімок "хорошою".

оса
оса

Не дивно, що оси воліли летіти саме в сторону з "позитивним героєм". Але що більш вражає, так це те, що коли дослідники частково приховали картинку, щоб на ній можна було розгледіти лише деталі - оси не розрізняли, куди летіти і пересувалися рандомно.

Вчені вважають, що цей експеримент доводить факт того, що так само як і люди, оси цілісно сприймають "обличчя" один одного.