Щоб виростити смачні огірки, необхідно правильно і ретельно за ними доглядати на всіх етапах росту. Дізнаємося, що потрібно для догляду за сходами огірків або після посадки розсади як на відкритому грунті, так і в теплиці.

Читайте нас у Google News!

Мінімальні вимоги для вирощування:

При посадці насіння огірків необхідна температура повітря повинна бути 25-30 градусів. При зав'язі - вночі 18-21 градусів, вдень - 25-27 градусів. Холод до 10 градусів зупинить розвиток рослини, листя почнуть жовтіти, а при заморозках огірки загинуть.

Вологість повітря повинна бути 85-90%, землі - 75-85%. При посухи овочева культура жовтіє і втрачає бадилля.

Огірки добре ростуть на сонячних ділянках, які захищені від вітру. Але при цьому краще не садити їх поруч з картоплею, редькою і редискою.

Необхідно систематично підгодовувати рослини органічними добривами.

догляд за огірками
догляд за огірками

Етапи догляду за розсадою або огірковим сходами:

Поливати необхідно, орієнтуючись на пересихання верхнього шару грунту. Найкраще це робити до сходу або після заходу сонця обов'язково теплою водою не нижче 22-25 градусів.

Удобрюють огірки перед цвітінням азотними (сечовина, селітра аміачна) і калійними (селітра калійна, калій хлористий, сірчанокислий) рідкими складами тільки після поливу. Добриво наноситься під корінь, не зачіпаючи листя.

Після кожного поливу і підгодівлі потрібно акуратно розбивати утворилася суху жорстку земляну кірку, намагаючись при цьому не пошкодити корінці.

Не варто забувати про прополку, інакше бур'яни «задушать» молоді саджанці.

Прищипування і формування куща

Процедура прищипування різниться в залежності від різновиду рослини. Сортові огірки прищипують над 4-5 листом, що стимулює розвиток бічних батогів. Гібридні - ведуть строго в одне стебло, у міру росту рослини поступово видаляють нижні гілки до висоти в 50 см. Слід пам'ятати, що формування куща полегшує догляд за ним.

Догляд за огірками в холодну погоду

На відкритому грунті необхідно використовувати агроволокно або плівку для укриття, в теплиці - димові шашки, гарячі камені, електричне опалення.

Потрібно зменшити число поливів для запобігання загнивання коренів. При проливних дощах скасувати поливи зовсім.

Звести до мінімуму підгодівлю. Після закінчення холодів необхідні стимулюючі двохетапні позакореневе підживлення: 0,3% -й розчин комплексного мінерального добрива або 0,4% -й розчин сечовини.