Команда дослідників з Університету штату Колорадо розробила систему штучного інтелекту, щоб навчити собаку підкорятися певним усним командам без допомоги людини.

У своїй статті дослідники описують технологію, яка використовувалася для створення системи, і наскільки добре вона працювала при тестуванні.

Пес-жираф став зіркою
Пес-жираф став зіркою

У більшості випадків дресирування тварин заснована на заохоченні. Собаці дають частування, коли вона підпорядковується команді, але вона нічого не отримує, коли наказ не виконаний.

Дослідники з Колорадо задалися питанням, чи реально створити комп'ютерну систему, яку можна було використовувати для дресирування собак. Щоб з'ясувати це, вони створили її на основі штучного інтелекту Nvidia Jetson Nano. В системі є як апаратне, так і програмне забезпечення (ПЗ), призначене для дресирування собак. Пристрій складається з ПЗ на основі ШІ, відеокамери, звукового Динаміка для подачі команд і дозатора частування.

пес
пес

На початку роботи система підтверджує присутність собаки. Якщо тварина на місці, то програма відтворює різні команди - » лежати«,» встати «або»сісти". Потім камера записує реакцію собак на кожну І них. З відео програмне забезпечення AI може розпізнавати певні типи поведінки собаки-наприклад, сидить вона або лежить. Потім система штучного інтелекту порівнює зображення собаки в реальному часі з даними навчання і вирішує, чи виконує собака команду (вона повинна сидіти, стояти або лежати протягом заздалегідь визначеного періоду часу). Якщо собака підкорилася, видається частування, якщо немає-заохочення немає. Тестування системи показало, що її точність системи становить 92%.

Дослідники відзначають, що побудований ними прототип був повністю незалежний від інших систем, тому список команд повинен був бути коротким. Вчені припускають, що більш потужна система, яка покладається на віддалену обробку даних, дозволить розширити кількість команд. Зараз автори вивчають можливість комерціалізації своєї системи, щоб люди могли дресирувати своїх собак, коли їх навіть немає вдома.