Це копрологічне відкриття "готується" стати революцією для тваринного світу!

Згідно з новим дослідженням, вчені розкрили таємницю того, чому вомбати какають химерними кубічними гранулами. За словами дослідників, це пов'язано з їх наддовгим і жорстким кишечником.

Нове дослідження показує, що у коротконогих сумчастих є виразні какашки, що нагадують шматки деревного вугілля для барбекю, тому що їх кишечник розтягується до 33 футів в довжину, що приблизно в 10 разів більше довжини їх тіла, згідно з звітом, опублікованим в четвер в журналі Soft Matter.

Згідно з дослідженням вчених університету Тасманії, трифутовій істоті потрібно чотири дні, щоб викидати відходи зі свого 33-футового кишечника, створюючи квадратні фекалії в міру того, як їх м'язи скорочуються і фекалії висихають в частинах товстої кишки.

фекалії вомбата
фекалії вомбата

"Вомбати відомі тим, що виробляють характерні кубічні фекалії. Ця здатність утворювати відносно однорідні, чисто зрізані фекалії унікальна для тваринного світу", - йдеться в заяві доктора Скотта Карвера, еколога з Університету Тасманії.

"Ритмічні скорочення допомагають формувати гострі кути кубиків... Наше дослідження показало, що ці кубики утворюються в останніх 17 відсотках товстої кишки", - додав він.

Карвер спростував попередні теорії про те, що фекалії вомбатів є результатом того, що у тварини є анальний сфінктер квадратної форми або що істоти самі формують свої фекалії, назвавши ці поняття "повною нісенітницею".

"Були надзвичайно барвисті гіпотези, але ніхто їх не перевіряв", - сказав він.

Попереднє дослідження показало, що вомбати, включаючи маленьких вомбатів, використовують тактично розміщені фекалії для спілкування один з одним.

У п'ятницю дослідження привернуло увагу онлайн-спільноти, і багато хто задався питанням: Що таке вомбат? Тварини живуть в Австралії та Тасманії, зазвичай важать від 45 до 75 фунтів і харчуються травою та корінням.