Перед тим, як вирішити, чи зможуть американські військові розробляти автономних роботів-вбивць, консультативна група Конгресу США вирішила, що уряд повинен спробувати створити хоча б одного.

Група, очолювана колишнім генеральним директором Google Еріком Шмідтом, у вівторок завершила дводенне публічне обговорення застосування штучного інтелекту для забезпечення національної безпеки та технічного військового прогресу.

робот-стрілок від Bosstown Dynamics
робот-стрілок від Bosstown Dynamics

Його заступник голови Роберт Ворк, колишній заступник Міністра оборони, заявив, що Автономна зброя, як очікується, буде менше помилятися на полі бою, ніж люди. За словами представника Google це призведе до скорочення втрат.

Останні вісім років коаліція неурядових організацій наполягала на укладенні договору про заборону на створення і використання роботів-вбивць. Головний аргумент противників застосування ШІ на полі бою полягає в тому, що людський контроль необхідний для оцінки пропорційності атак і покладання провини за військові злочини.

робот-стрілок від Bosstown Dynamics
робот-стрілок від Bosstown Dynamics

Тридцять країн вимагають заборони використання створення роботів-вбивць згідно з веб-сайтом коаліції, а орган Організації Об'єднаних Націй проводив зустрічі з цього питання як мінімум з 2014 року.

Хоча можливості автономної зброї існують вже кілька десятиліть, занепокоєння посилилося з розвитком ШІ для їх забезпечення. Крім того, безліч досліджень виявили упередження в системах штучного інтелекту і продемонстрували приклади зловживань з боку програмного забезпечення.

робот-стрілок від Bosstown Dynamics
робот-стрілок від Bosstown Dynamics

Комісія національної безпеки з штучного інтелекту США на засіданнях цього тижня визнала ризики Автономної зброї. Тим не менш, влада поки воліють проводити роботу по боротьбі з поширенням роботизованих систем на основі ШІ, а не введення відповідного договору або їх повної заборони. У комісії заявили, що це»буде суперечити інтересам США".

У підсумку, члени комісії прийшли до висновку, що Конгрес повинен хоча б подумати про те, щоб дати шанс роботам-вбивцям або системам штучного інтелекту, повідомляє Reuters. В іншому випадку військові можуть ніколи не дізнатися, чи дійсно вони діють досить ефективно під час військових дій.

Мері Уерхем, координатор восьмирічної кампанії "зупинити роботів-вбивць«, сказала, що акцент комісії»на необхідності конкурувати з аналогічними інвестиціями, зробленими Китаєм і Росією ... служить тільки для заохочення гонки озброєнь".

робот-стрілок від Bosstown Dynamics
робот-стрілок від Bosstown Dynamics

Крім зброї на базі ШІ, в довгому звіті комісії рекомендувалося використовувати ШІ спецслужбами для спрощення збору та аналізу даних; виділяти $32 млрд щорічно з федерального фінансування для досліджень ШІ; створити нові органи, включаючи Цифровий корпус, змодельований за зразком армійського медичного корпусу, і рада з конкурентоспроможності технологій під головуванням віце-президента США.

Комісія повинна представити свій остаточний звіт Конгресу в березні, але рекомендації не є обов'язковими.