Пальмова олія отримують з плодів і листя олійної пальми. Продукт надзвичайно дешевий, але, як вважають дієтологи, досить небезпечний для організму людини. В силу високої температури плавлення (38-40 ° C), пальмовий жир при вживанні всередину не засвоюється повністю. Він перетворюється на щось на зразок пластиліну і накопичується на стінках судин, провокуючи атеросклероз, порушення в обміні речовин і онкологію.

У вітчизняні продукти пальмова олія почали додавати в 90-х, і популярність його росла з кожним роком. Цей рослинний жир суттєво здешевлює собівартість продукту, дозволяючи виробнику заробити більше. Масло широко використовують при виготовленні молочних продуктів і в кондитерському виробництві.

Розповімо вам, як в домашніх умовах визначити якість молочних продуктів і виявити в них наявність пальмової олії.

Пальмова олія в молочних продуктах

сир
сир

Сир і сметана

Молочні жири плавляться вже при температурі 28-32 ° C. Саме тому в роті і на мові залишається відчуття жирної плівки, якщо з'їсти ложку сиру або сметани з додаванням тугоплавкого пальмового масла. Якщо при кімнатній температурі залишити сир на блюдце і він покриється жовтої скоринкою, але при цьому не поміняє ні смак, ні запах, то, найімовірніше, він пальмовий. Натуральний почне прокисати.

Морозиво

Заради експерименту можна піти на жертви і залишити морозиво лежати просто на тарілці. Натуральний продукт стане м'яким, зберігаючи форму, розтане, як на фото нижче. А ось рослинний довго танути, а потім перетвориться в напівпрозору рідину.

виробництво сиру
виробництво сиру

Сир

Твердий сир з додаванням рослинного жиру легко обчислити по характерному мильній присмаку. Якщо скибочку занадто пружний, гумовий при розжовування або, навпаки, кришиться при нарізці (пармезан виключаємо з підозрюваних), то пальмового масла йому не вдалося уникнути. На відкритому повітрі підробка швидко обвітрюється і тріскається.

Якщо скибочку підставити під сонячні промені, то через кілька хвилин він стане м'яким, втратить пружність. Фальсифікований ж, навпаки, стане більш щільним, а на його поверхні проступлять краплі олії.

Вершкове масло

Як і в случає з сиром, підроблене масло буде грузнути на зубах, залишаючи на мові жирний наліт. Справжнє м'яко розтане. При кімнатній температурі натуральне масло розм'якне, масло з додаванням рослинного жиру залишиться твердим.

Спробуйте кинути шматочок вершкового масла на теплу сковороду: натуральне розтане, а на поверхні залишаться білі плівки і пластівці. Рослинна при плавленні перетвориться в однорідну рідину.