Свято Антона Вихровія в народі отримало назви - Малинник і Горішник. Давайте дізнаємося про історію свята, а також про прикмети і традиції, яких обов'язково слід дотримуватися 16 серпня.

Читайте нас у Google News!

церква свято хрест
церква свято хрест

Православна церква 16 серпня вшановує пам'ять святого Антонія Римлянина. Він жив в ХІ-ХІІ столітті. Антоній народився в родині заможних людей. Батьки померли, залишивши хлопчика круглим сиротою. Антоній виріс, його життєві принципи під впливом християнської церкви змінилися. В результаті святий забив частину свого майна в бочки і скинув в море. Решта багатства, що дісталося від батьків, Антоній Римлянин роздав бідним і нужденним, а сам прийняв чернечий постриг.

У народі цей день називають Вихровієм, Малинником або Горішником. Перша назва свята пов'язана з тим, що з цього дня погода мінялася, починали дути вітру. Усі інші назви пов'язані зі збором врожаю малини і горіхів. Вважалося, що в цей день ягоди стають особливо солодкими, а горіхи - особливо смачними і корисними, тому люди цілими сім'ями вирушали до лісу збирати плоди.

Народні прикмети говорять, що на Антона Вихровія не можна прибиратися в будинку і виносити сміття, інакше весь рік будуть переслідувати нужда і бідність.

Звертали увагу наші предки і на погоду. Якою вона буде в цей день, таким же буде весь жовтень.

Іменинники 16 серпня: Антон, Вячеслав, Іван, Исаакий, Кузьма, Микола.