Рідкісне явище в світі мавп: дев'ятирічна самка, яку звуть Якей, стала главою 677 японських мавп-макак в заповіднику на острові Кюсю в Японії.

Шлях Якей до вершини почався в квітні, коли вона побила свою матір, щоб стати альфа-самкою загону в природному зоологічному саду Такасакіяма в місті Оіта. Хоча це було б вершиною для більшості самок мавп, 10-кілограмова Якей вирішила кинути виклик самцям.

Наприкінці червня вона кинула виклик Санчу, 31-річному альфа-самцеві, який був лідером «загону Б» в резерві протягом п'яти років.

Здивовані наглядачі в Такасакіямі, де жодного разу за 70-річну історію заповідника не було альфа-самок, провели 30 червня "арахісовий тест", розклавши горіхи для групи і подивившись, хто їв першим. Санчу відступила і дала якей перші шматочки частування, підтверджуючи її альфа-статус.

"З тих пір Якей лазить по деревах і трясе їх, що є вираженням сили і дуже рідкісною поведінкою жінок", - сказав Guardian Сатоши Кімото, Гід з Такасакіяма.

"Вона ходила з піднятим хвостом, що також дуже незвично для жінок", - додав Кімото, який сказав, що співробітники заповідника не розуміють причин домінуючих витівок Якея.

Такасакіяма, створений як Заповідник для мавп в 1952 році, є домом для близько 1500 макак, розділених на загін A і загін B. мавпи живуть в основному на лісистій горі в центрі заповідника, вільно бродять і спускаються на низини для харчування, яке надається наглядачами.

За оцінками, дика популяція японських макак налічує понад 100 000 особин і широко поширена на трьох з чотирьох основних островів Японії: Кюсю, Хонсю і Сікоку.

Вони відомі своєю агресивністю до мандрівників, альпіністів і відвідувачів заповідника Такасакіяма. Тому не рекомендується підтримувати з ними зоровий контакт, оскільки це сприймається як виклик.