Нейробіологи виявили, що замісна терапія кров'ю рятує мозок від ішемічного пошкодження. Таке відкриття - потенційний прорив в терапії інсульту. Таке дослідження було проведено вченими з університету Західної Вірджинії.

Вчені пропонують робити постраждалому переливання крові від людини яка ніколи не піддавалася інсульту. Такі дії медиків зменшують ушкодження головного мозку та зводять будь-які неврологічні порушення до мінімуму. На жаль, зараз випробування були проведені лише на мишах.

Випробування проводилося під керівництвом доценту кафедри нейробіології Софі Рен. При проведенні дослідження на мишах замісна терапія кров'ю показала успішні результати.

«Ми продемонстрували, що якщо видалити частину крові у суб'єкта, який переніс інсульт, і замінити кров'ю від суб'єкта, у якого ніколи не було інсульту, стан потерпілого значно покращиться» Софі Рен

Це перше подібне дослідження даної практики, котре поки що стало успішним при роботі з мишами. Наступним шагом дослідів може стати робота з людьми.

Ішемічні інсульти виникають за умов переривання кровопостачання у головний мозок. Своєю чергою це переривання відбувається внаслідок закупорювання артерій, що ведуть до головного мозку. Єдиними сертифікованими ліками проти інсульту є tPA або тканинний активатор плазміногену, який розчиняє згусток і покращує кровотік. Як правило, tPA слід вводити протягом трьох годин після інсульту.

Таким чином при доведенні ефективності методу замісної терапії кров'ю у світі з'явиться потужний інструмент у боротьбі з інсультом.

Нещодавно "Українці" писали про правила для запобігання інсульту.